Автор Тема: Відмінено форму "Заява про приєднання до договору" J/F1392001  (Прочитано 148 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

01 Сентября 2020, 12:20:37
Прочитано 148 раз

denwer

  • Администратор

  • Онлайн
  • *****

  • 3433
  • Пол
    Мужской

    Мужской
Шановні користувачі!
Державна податкова служба України повідомляє, що 01.09.2020 набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.01.2020 № 261 «Про внесення змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.07.2020 за № 723/35006.

Основною метою Наказу № 261 є спрощення механізму обміну електронними документами з контролюючими органами.

Договори та пов’язані з ними повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису, які станом на день набрання чинності Наказом № 261 є чинними, продовжують діяти до виникнення підстав, визначених пунктом 5 розділу III Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

Можливість обробки Заяв про приєднання до Договору за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827 (зі змінами) забезпечуватиметься до набрання чинності Наказу № 261.

Таким чином, юридичні особи, самозайняті особи, податкові агенти, контролюючі органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування набувають статусу СЕД з дати приєднання до Договору.

Приєднання до Договору здійснюється шляхом надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі (стандарті) з дотриманням вимог законодавства. Підтвердженням про приєднання автора до Договору є отримання автором відповідної квитанції про прийняття контролюючим органом такого документа.

Фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються СЕД та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Тож, у разі отримання нового електронного ключа (за відсутності одночасно діючого старого КЕП) Документ F/J1392001 – Заява про приєднання до договору про визнання електронних документів подавати до ДПС не потрібно. Під час відправки надходить квитанція №1 з текстом помилки: “Документ не може бути прийнятий – Форма не діє. Визначення статусу суб’єкта електронного документообігу здійснюється за першим надісланим електронним документом”.

Підставами для відмови у приєднанні до Договору є:


Підставами для відмови у приєднанні до Договору є:

    - відсутність автора на обліку в контролюючому органі;
    - невідповідність даних підписувача першого електронного документа даним Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань щодо керівника автора;
    - наявність у Єдиному державному реєстрі запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;
    - наявність в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків підписувача першого електронного документа (керівника) у зв’язку зі смертю.

Для надання права підпису електронних документів іншим особам, яким делеговано право підпису, автор повідомляє про таких осіб контролюючий орган, на обліку в якому перебуває автор, шляхом направлення F/J1391103 – Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису (далі – Повідомлення) в електронному вигляді за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку.

До Повідомлення вноситься інформація про підписувача (підписувачів), якому (яким) надається право підпису електронних документів. На сформоване Повідомлення першими накладаються кваліфіковані електронні підписи усіх осіб, включених до Повідомлення, у порядку черговості їх внесення до Повідомлення, після них – кваліфікований електронний підпис керівника і останньою – печатка (за наявності).

Перша квитанція, що формується за результатами зазначеної в пункті 7 розділу II Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами автоматизованої перевірки Повідомлення, надсилається автору протягом двох годин з часу його отримання контролюючим органом, в іншому разі – протягом перших двох годин наступного операційного дня.

Друга квитанція формується автоматично та є підтвердженням про прийняття або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі Повідомлення.

У день припинення дії Договору контролюючий орган повідомляє автора про припинення дії Договору (із зазначенням причини) шляхом направлення автоматично сформованого повідомлення про припинення дії Договору в Електронний кабінет або на електронну адресу, внесену до облікових даних автора, із зазначенням дати припинення за формою згідно з додатком 3 до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.